Wyszukiwarka

W jakich okolicznościach zakładasz kapelusz?
Na co dzień
Od święta
Na bal
Na wakacjach
W chłodne dni
Media Społecznościowe

InstagramNewsletter

tabela rozmiarów

 
 Nakrycia głowy produkujemy w podanych poniżej rozmiarach:
 
  • Kapelusze męskie włosowe, wełniane  54-62 
  • Kapelusze skórzane kowbojskie 53-62 
  • Kapelusze materiałowe 53-63
  • Czapki skórzane i kaszkiety 53-63 

 

  • Jaki rozmiar wybrać ?: 

 

Jeśli posiadają Państwo kapelusz od polskiego producenta prosimy podać rozmiar który znajduje sie wew. kapelusza. 

 
 

 

  • Jeśli nie nosili Państwo wcześniej kapeluszy i nie znają Państwo rozmiaru proponujemy taśmą centymetrową zmierzyć obwód w połowie czoła i centymetr nad uszami (w miejscu gdzie kapelusz ma przylegać do głowy). W taki sposób przeprowadzony pomiar gwarantuje w 95% odpowiedni dobór rozmiaru kapelusza. Jeśli wymiar wychodzi pomiedzy rozmiarami proponuje się zamówienie większego rozmiaru. 

 

  • Co jeśli kapelusz nie bedzie pasował ?:

 

Każdemu klientowi w terminie do 14 dni przysługuje prawo do wymiany produktu lub zwrotu.

 

Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować pod witleather@op.pl lub 693844403

 


 

  •  Nazewnictwo poszczególnych elementów budowy kapelusza                                

Kapelusz

1. Rondo - bardzo ważny element budowy kapelusza, chroni twarz przed promieniami słonecznymi, deszczem jak i śniegiem. Nasza firma produkuje kapelusza z rondami o szerokości w przedziale 4cm - 9,5cm (wąskie ronda zobaczymy w modelach trilby natomiast szerokie w kapeluszach kowbojskich) 

 

2. Korona - inczej główka, drugi bardzo ważny element budowy kapelusza, sposób jej uformowania, przydziela kapelusz do danej grupy z której wyróżnić możemy m.in. (fedora, trilny, melonik, cylinder itd.) 

 

3. Brzeg Ronda - to część kapelusza ,która w dużym stopniu odpowiada za stabilność oraz sposób ułożenia całego ronda. Firma Witleather stosuje następujące sposoby wykończenia:

a) surowo zakończone - brzeg ronda przycinany jest do odpwiedniej szerokości i tak pozostawiony

b) podwinięte - brzeg ronda podwinięty jest do dołu oraz przeszyty nicią.

c) lamowane - przeg ronda jest przeszyty ozdobną taśmą 

 

4. Fałda Górna - wytłoczenie w główce kapelusza,w klasycznej fedorze jest to tzw. "rynna" natomiast w kapeluszach kowbojskich tzw. bruzda (łezka)

 

5. Oczodoły ( fałda przednia ) - są to symetryczne fałdy w przedniej części korony, za które zwykle chwyta się kapelusz, wyjątkiem są kapelusza Panama, w których takie trzymanie skraca ich trwałość. 

 

6. Zdobina - element dekoracyjny, odpowiedni dla danego stylu. W kapeluszach kowbojskich, jest to zazwyczaj skórzany pasek z metalowymi ozdobami, natomiast w eleganckich kapeluszach klasycznych jest to taśma rypsowa z kokardą. 

 

 kapelusz środdk

 7. Potnik - jest to wewnętrzne wykończenie kapelusza wpływające na komfort użytkowania oraz trwałość kapelusza, zwykle potnik bywa skórzany, natomiast w kapeluszach słomkowych stosuje się potnik bawełniany, który to w lepszy sposób absorbuje pot. 

 

8. Wypodszewkowanie - wew. wyściółka korony kapelusza, jej wykonanie oraz sposób mocowania, określa umiejętności rzemieślnika oraz sprawia iż kapelusz cieszy oko użytkownika.  

 

9. Muszka - mała kokarda montowana w miejscu zszywania potnika. Dawniej wszywana w celu określenia przodu oraz tyłu kapelusza. 

 
 
Copyright © 2018 witleather.pl | Polityka Cookies | Wykonanie strony: MasterOs.net | Powered by Quick.Cart